Birol Süren

KALLİSTA SİRTAKİ VE EGE DANSLARI GRUBU

Denizcilik yıllarında Yunanistan'da bulunduğu dönemlerde gittiği tavernalarda tanıştığı Sirtaki ve Zeybekiko danslarından etkilenen Birol Süren bu dansları öğrenmeye karar verdi.

2009 yılının mart ayında  Nurşen Bayburan ve Bahattin Bayburan'ın kurucu ve eğitmenleri olduğu "FASA FİSA SİRTAKİ VE EGE DANSLARI" grubunda sirtaki ve ege dansları eğitimi almaya başladı.

3 yıllık eğitim süreci sonunda eğitmen olarak eğitim kadrosuna atanarak göreve devam etti. 

Daha sonra 2013 yılının mart ayında gruptan ayrılarak "KALLİSTA SİRTAKİ VE EGE DANSLARI" grubunu kuran ve kurslar açan Süren aynı


zamanda 2014 yılı kasım ayından itibaren  "TOLGA HAN DANS OKULLARI"nda  Sirtaki ve Ege Dansları Eğitmeni olarak eğitim vermeye devam etmektedir.

İstanbul'un çeşitli semtlerinde ve okullarında halen sirtaki, zeybekiko ve zeybek dersleri veren Birol Süren eğitimini aldığı ege dansları alanında kendi stil, duruş ve tarzını geliştirdi.

KALLİSTA
Kallista Sirtaki ve Ege Dansları Grubu'nda öğretilen koreografilerin  tamamı Yunanistan'da ve Kıbrıs Rum Kesimi'nde  ders veren ünlü hocaların koreografileridir. Orjinaline sadık kalarak değiştirilmeden öğretilmektedir.
Derslerimiz ve öğretim sistemimize göre Sirtaki, Balkan Dansları, Hasapiko, Hasaposerviko, Damat, Kasap dansları sirtaki sınıflarında gösterilmekte, Zeybekiko ayrı, Harmandalı, Çökertme ve Ege Yöresi Zeybekler ise ayrı sınıflarda gösterilmektedir.

"Sirtaki ve Ege Dansları" olarak adlandırma yapmamızın sebebi öğrettiğimiz dansların her iki ülkenin ortak paydası olması sebebiyledir.
 Zeybekiko, çıkış noktası, stili ve tarzı olarak Ayvalık - Ege kökenli bir dans olması ve daha çok Midilli'de yaşayan koloniler tarafından oynanması ve bizim zeybek oyunlarımızın  hepsi de  Ege Bölgesi'ne ait olduğu için kısaca bu dansları  "Ege Dansları" olarak adlandırmak daha doğru olacaktır.
Siz de sirtaki ve ege danslarının büyülü dünyası ile tanışmak istiyorsanız bizi arayın ve derslerimize katılın. Hayatınıza renk katın.

Bu danslar grup olarak yapılır ve partneriniz olmadan tek kişi olarak da katılabilirsiniz.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!