Dilek Turan

Dilek Turan
Eğitmen

1982 doğumlu olan Dilek Turan, yaklaşık 14 yıl önce oryantal müzik ve ritim dansları ile dansa başlamıştır. Tüm dünyada oryantal dansının ne kadar ilgi gören ve aktif olarak yapılan bir dans olduğunu ancak Türkiye' de kültürümüzün bir parçası olmasına rağmen dansözlükten öteye gidemediğini fark eden Dilek Turan, bunu geliştirmek ve doğru eğitmek adına temel çalışmalar yapmaya başladı.


Ritim oryantal ve roman dansında özel showlar ve workshoplar düzenleyen Dilek Turan, kadın vücudunun dans ederken görsel olarak daha estetik ve sağlık açısından daha doğru duruşta olabilmesi için oryantal derslerde özel çalışmalar yapmaya başladı.

Arap ve Mısır oryantal, Hint dansı, ring ringa, ritim, ritim show, Roman ve ağır Roman danslarını aktif olarak derslerinde bir bütün olarak işlemeye başladı. Müzik ve ritim algılama, kıvraklık, beden kontrolü, bayan el kol ve bacak hareketlerinde estetik ve zarafet konularını her dansa otomatik olarak adapte etmeyi ve bunu da tüm öğrencilerine öğretmeyi kendine misyon edinmiştir.

Oryantal dersleri sayesinde vücuttaki birçok kasın çalışmasından dolayı, Dilek Turan; öğrencilerin kendilerindeki değişimi gördükçe özgüvenlerinin arttığını ve hangi dans olursa olsun her ortamda daha enerjik ve sportif, doğru ritim algısıyla sosyal olarak katılım gösterebildiklerini ve bundan da gurur duyduğunu ifade etmektedir.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!