Emek & Büşra Yeter

BÜŞRA YETER
Büşra 1988 senesinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Kültür Üniversitesi, Dış Ticaret Bölümünü başarı ile tamamlamıştır. Üniversite yıllarında 2009 senesinde salsa ile tanışmıştır. Bundan tam 2 sene sonra Emek ile bir yarışmacı sınıfı çalışmasında tanışmıştır. Kendini geliştirmeyi ve ileriye taşımayı her zaman hedef edinmiştir. Salsa dışında aktif olarak; stretching, sportif latin dansları eğitimleri almayı sürdürmektedir. Dans yaşamına koreograf, yarışmacı ve eğitmen olarak devam etmektedir. Emek ile beraber bir çok yarışmada başarıları ve şampiyonlukları bulunmaktadır.

EMEK YETER
Emek 1989 yılında Adana'da hayata gözlerini açmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü 3.00 ortalama ile tamamlamıştır. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Mühendisliği Yüksek Lisans Programına katılmayı haketmiş ve 2013 senesin 3.63 ortalama ile bu okuldan mezun olmuştur. Halen aktif olarak inşaat mühendisliği yapmaktadır.


Dans ile üniversite yıllarında tanışmıştır. Yıllar evvel, 8 yaşındayken 2 sene kadar kafkas dansı yapmış olan Emek, salsa adımlarını Depo Dans'ta öğrenmeye başlamıştır.

2011 senesinde Büşra ile partnerlikleri başlamıştır. Halen aktif olarak, yurt içi ve yurt dışı bir çok festivalde ve yarışmada, koreograf, eğitmen ve yarışmacı olarak yer almaktadırlar. Beraber, Adolfo Indacochea & Tania Cannarsa, Angelo Rito, Yuniel Gual, Jessica Quilles Hernandez vb.. Bir çok dünyaca ünlü eğitmen ve artistlerle çalışmışlardır. Kendilerini geliştirmeyi ve yenilemeyi her zaman hedef olarak belirlemişlerdir. Mottoları ise şudur; "Başarılı insanlar doğuştan kabiliyetli değildir. Onları başarılı kılan bütün kalbiyle çok çalışkan olmalarıdır."

Emek & Büşra Yeter; 2011 senesinden bu yana, Türkiye'nin iyi tanınan çiftlerinden biri olmuştur. Depo Dans bünyesinde eğitmenlik ve koreograflık yapmakta olup, aynı zamanda aktif olarak yarışmaktadırlar. Sahneledikleri her şovda kendilerini yenilemeyi ve geliştirmeyi hedefleyen bu çift, dansa bakış açılarını şu cümleyle özetliyorlar: "Başarılı insanlar doğuştan yetenekli değildir, onlar sadece bütün kalpleriyle çalışanlardır...

YARIŞMA BAŞARILARI

*2017 Turkish Dance Sports Federation League Class A - 1st Place
*2017 Turkish Dance Sports Federation League Solo Men - 1st Place
*2017 Turkey Salsa Championship Couple - 3rd Place
*2017 Turkey Salsa Championship Solo Men - 1st Place
*2017 Istanbul International Dance Festival Stargate Champion - Cuban Mambo - Ave Maria
*2016 Istanbul International Dance Festival Stargate Champion - Cuban Mambo 
*2016 Turkish Dance Sports Federation League Class A - 2nd Place
*2015 Turkish Dance Sports Federation League Class A - 5th Place
*2013 Turkish Dance Sports Federation League Class B - 2nd Place
*2013 Turkish Dance Sports Federation League Class C - 1st Place

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!